top of page

​​​

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ДОГЛЯДУ ЗА ТРИКОТАЖНИМИ ВИРОБАМИ

В ідеалі трикотажний виріб краще здати в хімчистку і в питанні догляду довіритися фахівцям. В такому випадку вам залишиться тільки насолоджуватися річчю і з задоволенням її носити.

Але, на жаль, на поїздки в хімчистки не завжди вистачає часу і доводиться покладатися на власні сили. У догляді за трикотажем не все так складно як здається на перший погляд. Найголовніше це дотримуватися рекомендацій по догляду зазначених на бирці. В результаті правильного догляду, одяг прослужить вам набагато довше і буде радувати Вас як якістю, так і зовнішніми даними.

    Виверніть свій одяг навиворіт перед його пранням.

Дана дія допоможе мінімізувати кількість катишек, які досить часто утворюються на трикотажному одязі.

    Використовуйте мішок для прання.

Це правило допоможе уникнути деформації виробу, витягування.

    Використовуйте ніжні миючі засоби, призначені для делікатного прання.

Сухі порошки збільшують ймовірність того, що Ваш одяг буде кошлатитись. Постарайтеся використовувати спеціальні рідкі миючі засоби. Якщо ви все ж використовуєте крупнозернистий пральний порошок, попередньо розведіть його теплою водою і дайте можливість максимально розчинитися. Заповніть машинку одягом, і влийте, отриманий розчин. По можливості використовуйте кондиціонер для прання, він не тільки надає приємний аромат, а має інші властивості. Кондиціонер робить більш м'яким, сприяє зменшенню утворення катишків, перешкоджають стирання волокон, покращує стійкість забарвлення і роблять її яскравою.

    Правильно використовуйте засоби для виведення плям.

Використовуйте в якості засобів для виведення плям рідкі засоби або порошкові розведені водою до пастоподібного стану, але тільки ті, що без вмісту хлору або іншого відбілюючого компоненту. Нанесіть засіб тільки в те місце, де вона повинна діяти, тобто безпосередньо на пляму. Ні в якому разі не замочуйте виріб в засобах що виводять плями повністю. Хлор і будь-який інший відбілювач досить агресивний, цими компонентами можна назавжди зіпсувати Вашу улюблену річ.

    Використовуйте для прання делікатний режим.

Делікатні режими під час прання ніжно ставляться до Вашого одягу. Вибравши найкоротший пропонований цикл прання, ви мінімізуєте час, коли одяг буде трястися в пральній машині. При цьому зверніть увагу на температурний режим прання, вказаний на етикетці. Віджимання при машинному пранні допустимо, але тільки на низьких оборотах – 400 обертів в хвилину оптимальний варіант для вовни, бавовни.

     Не замочуйте виріб.

Ні в якому разі не замочуйте трикотаж, в якому присутня пряжа декількох кольорів.   

    Не тріть і не викручуйте трикотаж.

Якщо ви віддали перевагу ручному пранні, то постарайтеся не терти виріб занадто інтенсивно, акуратно відіжміть виріб руками, не викручуючи силовими рухами. Залишок вологи можна прибрати, замотавши одяг в махровий рушник.

    Правильно сушіть виріб.

Намагайтеся не класти свій одяг в сушку, так як постійний рух сприяє кошлатанню Вашого одягу. Якщо у Вас мало часу і потрібно використовувати сушку, використовуйте делікатний режим з низькою температурою. Не залишайте одяг у Вашій сушильній машині довше, ніж це необхідно, так як це збільшить кошлатання. Не рекомендуємо розвішувати виріб на мотузці, це може привести до деформації. Краще акуратно розкласти його на горизонтальній поверхні, попередньо розрівнявши.

Пілінг (виникнення катишек)

Трикотаж за своєю структурою ворсистий, тому при механічному терті відбувається утворення катишек. Дотримуючись основних правил догляду за трикотажними виробами, ви зможете уникнути або мінімізувати такого роду неприємність.

Крім того, варто пам'ятати про шкоду тертя від ременів, жорстких внутрішніх елементів верхнього одягу та іншого механічного впливу.

Якщо ж катишки все-таки утворилися, скористайтеся спеціальною машинкою для видалення катишек або спеціальною щіткою.

Такі пристосування допоможуть надати Вашому одягу більш свіжий вигляд, і може навіть допомогти відновити її до первісного вигляду. Не рекомендуємо використовувати ножиці або звичайну бритву, так як ви можете пошкодити одяг.

Можливі пошкодження трикотажних виробів

Основна відмінність трикотажного одягу від одягу, що зкроїли, в тому, що його деталі в'яжуться, а це значить, що вони складаються з безлічі петель. Якщо петлю випадково зачепити стороннім предметом, утворюється затягування. А якщо порвати, то може утворитися дірочка або спуск петель, а це вже більш складне пошкодження.

Якщо на виробі утворилася затяжка, ні в якому разі її не обрізайте і не запалюйте. Дії такого роду можуть тільки погіршити ситуацію і зіпсувати виріб остаточно. Єдине, що ви можете зробити це за допомогою гачка або тупої голки перетягнути нитку на виворітну сторону.

Якщо ж пошкодження складніше, зверніться до найближчого ательє, щоб виріб відремонтували професіонали.

Зберігання

Перед тим як прибрати трикотажний виріб на зберігання, проведіть волого-теплову обробку (виперіть, висушіть і попрасуйте). Для зберігання виробів з вовни рекомендуємо використовувати засіб від молі, з метою профілактики. З огляду на властивість трикотажу витягуватися, рекомендуємо вироби не зберігати тривалий час на вішалах, а акуратно їх скласти на полиці або в ящику Вашої шафи.

,

Сукня з льону платье лен весна лето 2020

одяг з натуральних тканин

етнічний одяг легка літня сукня

bottom of page